סדנה חשיבה יצירתית

סדנאות לפיתוח חשיבה יצירתית

ארגונים מובילים כבר הבינו – בעידן של שינויים מהירים וחוסר ודאות, החשיבה היצירתית היא הבסיס לחדשנות, ויצירת יתרון תחרותי ואף להישרדות. במיוחד בתקופה של משברים וזעזועים, היכולת לחשוב "מחוץ לקופסה", ליזום רעיונות חדשניים ולהוביל חדשנות היא המפתח למתן מענה יצירתי לאתגרים ארגוניים.

הצלחתן של חברות תלויה לא פעם ביכולתן "לצאת מהמסגרת" –  לחשוב ולפעול באופנים מפתיעים, כמו גם ביכולות להפוך את הרעיונות היצירתיים לבעלי ערך עבור הארגון. אולם בפועל, לא פעם מושקעים כסף, זמן ואנרגיה שלא מקדמים את הארגון.

בעולם שבו הקבוע היחיד הוא השינוי, והתחרות גואה, היכולת לחדש ולחשוב מחוץ לקופסה היא לא רק יתרון – היא הכרח. ארגונים המעודדים חשיבה יצירתית בקרב עובדיהם זוכים ליתרון משמעותי על פני המתחרים שלהם. סדנאות היצירתיות שלנו באות לפתח את הפוטנציאל היצירתי הגלום בכל אחד מהמנהלים ולספק להם כלים ליישום ולהטמעה של חשיבה יצירתית בארגון.

יצירתיות היא מיומנות הכרחית לכל מנהל, בכל ענף, המעוניין להוביל את הארגון לגדולה. מנהלים יצירתיים מסוגלים לחדש מוצרים, תהליכים ושיטות ניהול. הם יוזמים שינויים חיוביים, מנהיגים חשיבה חדשנית ומובילים את הארגון בדרכים חדשות ומפתיעות.

סדנאות פיתוח מנהלים - חשיבה יצירתית ויצירתיות בניהול

סדנאות היצירתיות למנהלים שלנו מקנות למנהלים כלים להטמעת תרבות של יצירתיות וחדשנות בארגון בתקופות של שינוי. בתהליך חווייתי ומעשיר, המשתתפים חושפים לטכניקות חשיבה חדשניות, מפתחים גמישות מחשבתית, סקרנות אינטלקטואלית וכלים ליצירת רעיונות יצירתיים לפתרונות ייחודיים.   

הסדנאות מקנות למשתתפים ידע וכלים בדרך להטעמת תהליכי יצירתיות וחדשנות בארגונים. הסדנאות משפרות את היכולת לחשוב "מחוץ לקופסא" ובצורה לא-שגרתית כדי לקדם פתרונות העונים על צרכי הארגון, תוך מיצוב הוגי הרעיונות כחדשנים ויזמים ובכך לקדם רעיונות חדשניים וחדשנות בהתאם לצרכי הארגון.

במהלך הסדנה, המשתתפים חושפים לטכניקות חשיבה חדשניות המעודדות ייצור רעיונות חדשים ופורצי דרך. הם לומדים לזהות וליישם גישות שונות לפתרון בעיות, לגלות נקודות מבט חלופיות ולחבר בין רעיונות שונים. תרגילים מעשירים ודינמיים מפתחים גמישות מחשבתית, סקרנות אינטלקטואלית ופתיחות לרעיונות חריגים.

יתרה מכך, במהלך הסדנה נלמד לזהות את הגורמים המעכבים את היצירתיות הן ברמה האישית והן ברמה הארגונית ונציע כלים לשחרור משיפוטיות, פחדים וחסמים.

בוגרי סדנאות היצירתיות שלנו מאמצים גישות חדשניות לפתרון בעיות, ומפתחים סקרנות להמשיך וללמוד. יותר מכך – הם מבינים את החשיבות של סביבת עבודה המעודדת יצירתיות והופכים לסוכני שינוי המקדמים חדשנות בקרב צוותיהם וזאת בנוסף לארגז הכלים העשיר והמיידי לגירויי יצירתיות.

בעידן של תחרות גלובלית וצורך מתמיד לחדשנות, יצירתיות אינה רק יתרון – היא הכרח להישרדות עסקית.
אם ברצונכם להפוך את ארגונכם ליצירתי וחדשני יותר, סדנת היצירתיות שלנו היא הדרך להשיג זאת.
השקיעו בפיתוח המנהלים שלכם והפכו את החשיבה היצירתית לתרבות ארגונית מובילה.

זוהי אחת הסדנאות החוויתיות ביותר שלנו.

במהלכה נערוך תרגלים שונים, נתנסה בכלים שונים לחידוד המחשבה והיצירתיות ויחד נחדד את המוח ונצא למסע מחוץ לקופסת החשיבה שלנו.

הסדנאות מיועדות למנהלים בכל הרמות והתחומים – מי שמעוניין להפוך את הארגון ליצירתי, חדשני וחסין יותר לאתגרי העתיד. מפתחים כישורי חשיבה "מחוץ לקופסה", לומדים לזהות וליישם גישות חלופיות לפתרון בעיות ומתרגלים לחבר בין רעיונות שונים באופן מקורי ויצירתי. 

בין הנושאים בסדנאות

  • בין יצירתיות לחדשנות, הבדלים ואתגרים
  • יצירתיות – מתכון לחיים טובים יותר?
  • חסמים בפיתוח יצירתיות וחדשנות אישיים וארגוניים ודרכי התמודדות עימם
  • אקלים ארגוני מעודד יצירתיות וחדשנות
  • פריצת דרך לחשיבה יצירתית
  • בואו נפעיל ת'מוח: האונה הימנית, האונה השמאלית ופתרון יצירתי של בעיות
  • כלים לעידוד החשיבה היצירתית ולפיתוח היצירתיות
  • הובלת תהליך חדשנות ארגוני

ניתן לקבל סדנאות לפיתוח חשיבה יצירתית גם לצוותי עובדים.

וכן הרצאות שפותחות את הראש ומעוררות השראה לעידוד החשיבה היצירתית.

ההרצאות מתאימות לכנסים וימי עיון, הרמות כוסית, Offsite, תוכניות עבודה וסיכום שנה. 

סמינרים בנושא חשיבה יצירתית הועברו ע"י לימור במשך כמעט עשור במסגרת שבוע אורקל וזכו להצלחה רבה. 

להזמנת סדנה

אנחנו כאן לרשותכם

דילוג לתוכן