מנהיגות גמישה – המנהיגות של עולם העבודה החדש

לימור רביד
לימור רביד

יועצת ארגונית, בעלים

הקצב הבלתי פוסק של שינויים בעולם, דורש מנהיגים שיכולים לנווט את הארגונים שלהם בסביבה המשתנה במיומנות ובעדינות.

גישת המנהיגות הגמישה היא הגישה הרלוונטית ביותר לניהול בעולם משתנה, היא מבוססת על ההבנה שמודל ניהולי אחיד אינו תקף בכל מצב ומצב וכי במצבים שונים נדרש להפעיל טקטיקות ניהוליות שונות. המנהיג הגמיש הוא זה שמגלה פתיחות ומוכן לאמץ דפוסי פעולה חדשים במהירות. המנהיגות הגמישה היא גישה דינמית הכרוכה בהתאמת סגנון המנהיגות, כך שיתאים לסיטואציות המשתנות. כלומר אבן היסוד שלה היא כושר ההסתגלות של המנהיג והיכולת שלו לזהות את מגמת השינוי בשלביה המוקדמים, לבצע את האדפטציה הנדרשת ולטפח חדשנות וחוסן.

לגישה זו מספר יתרונות משמעותיים על פני גישות מנהיגות מתקדמות אחרות:

עמידות מוגברת:

מנהיגים גמישים מטפחים חוסן בתוך הצוותים שלהם על ידי הכנתם להסתגל לשינויים ולהתאושש מכישלונות. חוסן זה הוא נכס בעל ערך רב במצבי אי-ודאות, לעובדים למנהלים ולארגון כולו.

יצירתיות וחדשנות משופרת:

על ידי טיפוח יצירתיות וסביבה מעודדת רעיונות והתנסויות מנהיגים גמישים מעודדים חדשנות. הם מבינים שהיכולת לחדש היא מניע מרכזי להצלחה ארוכת טווח ומבינים כי בדרך לחדשנות יהיו לבטח רעיונות יצירתיים שלא יעשה בהם כל שימוש. עצם העלאת הרעיונות ומתן הבמה לרעיונות אלה הוא הפתח לחדשנות.

הגדלת המעורבות והמחוברות של העובדים:

עובדים מעריכים מנהיגים שמעריכים את דעותיהם ומספקים הזדמנויות לצמיחה. מנהיגות גמישה בונה אמון, מטפחת מעורבות ותורמת לתרבות הארגונית. התוצאה היא הגדלה של המחוברות הארגונית, והעלאת הפרודוקטיביות של העובדים שמקום העבודה הופך עבורם משמעותי וחשוב.

התמודדות טובה יותר עם ניהול משברים:

בעתות משבר, מנהיגים גמישים הם הכוכבים התורנים. היכולת שלהם להסתגל במהירות, לקבל החלטות קשות ולעורר אמון בצוותים שלהם הופכת אותם למומחים להתנהלות ולניווט בתקופות סוערות.

 

בעולם של שינויים וריבוי משברים, החשיבות של מנהיגות גמישה הולכת ומתעצמת. מנהיגים המאמצים גמישות מעצימים את הצוותים שלהם ומאפשרים להם לשגשג. על ידי שילוב של הסתגלות, אמפתיה ומחויבות ללמידה מתמשכת, מנהיגים גמישים לא רק מנווטים בשינוי – הם מניעים טרנספורמציה חיובית וסוללים את הדרך להצלחה מתמשכת בעתיד.

מנהיגים גמישים מכירים בכך שהאתגרים של היום מורכבים ורב מימדיים. הם מבינים שאימוץ גישת חשיבה אג'ילית היא המפתח לרלוונטיות מתמשכת.  הם יוצרים אווירה שבה הם אינם חוששים משינוי אלא מקבלים  את השינוי בברכה ורואים בו כהזדמנות לצמיחה.

במיוחד בתקופה הסוערת שבה אחרי משבר הקורונה ותנודות עצומות בשוק העבודה הגיע משבר השבעה באוקטובר, הדרישה למנהיגים שיכולים לנווט בעמימות, דהינו למנהיגים גמישים, מעולם לא הייתה בולטת יותר.

רוצה לגלות את המנכ"ל שבך?

אולי יעניין אותך

לימור רביד הרצאה שבוע אורקל 2018

הרצאות לארגונים

מגוון הרצאות לארגונים, אחת מהן יכולה להתאים לארגון שלך אצלנו ב- Zoom in HR תוכלו למצוא מגוון הרצאות לארגונים המתאימות למגוון קהלים. ניתן להזמין הרצאות בנושאים נוספים הקשורים בפיתוח מיומנויות

קרא עוד
סדנת ניהול ממשקים לימור רביד

סדנאות ניהול ממשקים בארגון

סדנת ניהול ממשקים גשר למצוינות ארגונית בעולם הארגוני הדינמי של היום, אחד הגורמים להצלחה הוא היכולת לנהל ממשקים באופן יעיל ולקדם שיתוף פעולה בין כל חלקי הארגון. הסדנה לניהול ממשקים

קרא עוד
סדנאות לאנשי מילואים - לימור רביד

סדנאות לאנשי מילואים

שיבת המילואמינקים סדנאות לאנשי המילואים עוסקות בדילמות של החזרה לעבודה של אנשי ונשות המילואים היא אתגר עבור שני הצדדים, העובד והארגון. מצד אחד הארגון המתין לשובו של העובד ומצפה לחזרתו

קרא עוד
דילוג לתוכן