מנהיגות היא יזמות – רסן ליטל לשם

ליטל לשם - מנהיגה יזמית. תמונה מתוך אולפן חדשות
לימור רביד
לימור רביד

יועצת ארגונית, בעלים

כשאומרים שנשים יכולות לעשות הרבה דברים יחד, מתכוונים בוודאי לרס"ן ליטל לשם.

ליטל היא יזמית, הייטקיסטית, פורצת דרך, שחייה על הקו ישראל – ארה"ב, ובמלחמת חרבות ברזל מצאה עצמה משרתת כקמב"צית במילואים כשהיא בהריון מתקדם.

בבוקר ה7.10, הבינה שמשהו דרמטי קורה כשקבוצת הוטאסאפ של המילואים רעשה והדיווחים שהגיעו נראו לה כ"פייק ניוז". אבל כבר בשעות הבוקר הודעה רשמית בקבוצה שקוראת לחברים להתייצב למילואים. בלי לחשוב פעמיים, גם לא על העובדה שהיא בהריון מתקדם, עלתה על מדים והגיעה לחזית אוגדת עזה, אותה היא מכירה משירותה הצבאי ומימי שומר חומות, אז הגיעה למילואים היישר מניו-יורק.

ואם זה נשמע לכם השיא, חכו שתכירו אותה…

 

ליטל בת למשפחה של אנשי צבא, ידעה מגיל צעיר שתהיה קצינה. אחרי כמה שנים בקבע כשהוצע לה להאריך את השירות וללמוד על חשבון הצבא, אך החליטה לצאת לאזרחות מבלי לדעת לאן פניה מועדות, אבל עם הרוח הגבית של משפחתה בדמות "רק תעזי, מקסימום זה יצליח"

היא עבדה בתחום הביטחוני ולמדה מנהל עסקים ופסיכולוגיה בבינתחומי. ביחד עם אמיר אלחי, בשנת 2015 הקימה את ריפורטי, שבהמשך שינתה את שמה ל- Carbyne, ופיתחה אפליקציה שמאפשרת שידור ודיווח בזמן אמת של אזרחים לכוחות ההצלה. אפליקציה מצילת חיים שנמצאת בשימוש גופי הצלה בארץ ובעולם.

ליטל לא הסתפקה בהצלחה, והמשיכה בדרכה לתפקיד של מנהלת פיתוח עסקי של קבוצת האחזקות פרונטייר, אשר במסגרתו הקימה את חברת ComFrame, שמאתרת חברות טכנולוגיה ישראליות ומאפשרת להן דריסת רגל בארה"ב.

"פריצות דרך ששינו את העולם הן תוצאה של חשיבה יזמית. אם תאמצו דפוסי חשיבה כאלה, אולי תהיו אחראים להמצאה הכובשת הבאה." כך כתבתי בספרי המנכ"ל שבך, בפרק העוסק ביזמות. ליטל לא הסתפקה בפיתוח של אפליקציה מצילת חיים והיום היא מסייעת ליזמים צעירים להגשים את חלומם ולפתח את פריצת הדרך הבאה.

מנהיגות היא יזמות

ליטל היא דוגמה למנהיגה יזמית, שחולקת עם אחרים את הכלים להצלחה יזמית.

היא מעידה שנחישות היא המפתח להצלחה, אך היא לבדה לא מספיקה כדי לחולל שינוי עולמי. לדבריה אסור לאפשר לפחדים להיות הכוח המניע שלנו מצד אחד ומצד שני אל לנו לתת להם לעצור בעדנו. בנוסף, אנחנו צריכים להישאר נאמנים לעצמנו, אך אל לנו לדבוק בדרך אחת, ועלינו להטיל ספק בפתרונות הקיימים בעולם ובפתרונות שאנו עצמנו יצרנו. ולסיום מציינת ליטל את החשיבות הרבה שיש  למציאת שותפים לדרך. שותפים  שחולקים איתנו את אותם ערכים ואותו חזון ויחד נוכל לקדם את המטרה המשותפת.

אם כן – נחישות, אמונה עצמית, הטלת ספקות ומציאת שותפים לחזון, אלו הדברים שהופכים את היזמות לדרך חיים עבור ליטל לשם.
יוזמה, הנהגה, דבקות במטרה ולקיחת אחריות הם דרך חיים עבור רס"ן ליטל לשם.

 

רס"ן ליטל לשם – אני מצדיעה לך!

 

רוצה לגלות את המנכ"ל שבך?

אולי יעניין אותך

דילוג לתוכן