מנהיגות ערכית – סא"ל ירדן שוקרון-יפרח

ירדן שוקרון-יפרח, צילום מהטלויזיה
לימור רביד
לימור רביד

יועצת ארגונית, בעלים

לוחמת מצטיינת פורצת דרך

הכירו את סא"ל ירדן שוקרון–יפרח, מג"ד גדוד שחר בחטיבת הפלח"צ.
לוחמת פורצת דרך, שהחלה את דרכה כלוחמת פלח"צ, מצטיינת אלוף בעברה והיום היא האישה הראשונה בתפקיד מג"ד בחטיבת החילוץ. המוטו שלה בחיים הוא "מחשבה יוצרת מציאות".

בשבת השחורה היא היתה בין הראשונות להגיע לקיבוץ זיקים המותקף והשתתפה ביחד עם הלוחמים והלוחמות שלה במספר קרבות מול מחבלים:

התקלות ראשונה בצומת גילת שם שיתפה פעולה עם צוות מגב ויחד חיסלו חולית מחבלים.

הקרב השני היה בבסיס אורים, שם היה רק כוח כוננות קטן מול מחבלים רבים. בשיחה שעשתה בדרך עם מפקד אחר נאמר לה לא להגיע מהש.ג. היא העלתה רחפן שסייע לה להבין היכן נמצאים המחבלים וכתוצאה מכך בשיתוף פעולה עם לוחמים מגדוד אחר הם חיסלו מספר חוליות.

הקרב השלישי היה אופקים – שם לצד לוחמי הימ"מ הם ניהלו קרבות ממש מבית לבית וחיסלו מספר חוליות מחבלים, עד שבשעה 02:00 חיסלו לוחמי הימ"מ את המחבלים  האחרונים בעיר (שהתבצרו בביתם של רחל ודוד אדרי)

כשהיא נשאלה לגבי המסקנה שלה מיום הקרבות הזה אמרה שהדברים הכי חשובים להצלחה הם הערכים והמוטיבציה לשרת את המדינה וכי אין הבדל בין נשים וגברים.

מנהיגות ערכית

"דרך הערך היא השילוב בין מה שחשוב בחייכם, קבלת ההחלטות הנכונות עבורכם והדרך המתאימה לכם. כשמדובר בארגון, דרך הערך היא הדרך המשלבת בין ערכי הליבה של הארגון, מתווה את קבלת ההחלטות הארגוניות ומייצרת בהירות באשר לדרך הפעולה הארגונית."  כתבתי בספרי המנכ"ל שבך, וירדן מדגימה זאת באופן מדויק.

מנהיגות ערכית היא לא רק סיסמה, אלא דרך חיים אצל ירדן. היא גיבשה סט ערכים המשקף את עולם הערכים הפנימי שלה שכולל אמונה בשיווין מגדרי, ציונות ונתינה. ערכים שמשרתים אותה בימי שגרה ואותם היא הטמיעה בדרכה הצבאית לאורך השנים.

יתרה מכך, ערכים אלו הם שהובילו אותה במציאות הניהולית הסוערת של ה7.10. הדבקות בערכים סייעה לה להוביל בבטחה את הלוחמים והלוחמות שלה מקרב לקרב, תוך אמונה מלאה ביכולתם, מה שהוכיח את עצמו בשטח ובמילותיה שלה "כולם הסתערו, ירו, פגעו וגם טיפלו בפצועים תוך כדי, לוחמות ולוחמים כאחד".

תודה לך סא"ל ירדן שוקרון-יפרח על פועלך, אני מצדיעה לך.

רוצה לגלות את המנכ"ל שבך?

אולי יעניין אותך

ליטל לשם - מנהיגה יזמית. תמונה מתוך אולפן חדשות

מנהיגות היא יזמות – רסן ליטל לשם

כשאומרים שנשים יכולות לעשות הרבה דברים יחד, מתכוונים בוודאי לרס"ן ליטל לשם. ליטל היא יזמית, הייטקיסטית, פורצת דרך, שחייה על הקו ישראל – ארה"ב, ובמלחמת חרבות ברזל מצאה עצמה משרתת

קרא עוד
דילוג לתוכן